Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Barngrupper som är igång

                  http://www.friluftsframjandet.se/globalassets/7.-aktivitetshanteraren/skogsmulle-och-skogens-varld/barn_dsc6569fotocajsarannar.jpg

Barngrupper i Huddinge HT17

Skogsknopp i Källbrinksskogen - Ledare: Lina Partti. Kontakt:lina.partti@friluftsframjandet.se.

 

Skogsknopp i Trångsund- Ledare: Iryna Kolesnyk. Startar igen VT18 med en halv termin! OBS, anmälan öppnar senare. Kontakt: kolesira@yandex.ru.

 

Skogsknytte i Källbrinksskogen- Ledare: Elin Tafuri. elin.tafuri@outlook.com.

 

Skogsmulle i Källbrinksskogen - Ledare Karin Norinder och Evelina Fridell Lif. Kontakt: karin.norinder@friluftsframjandet.se.

 

Familjemulle in English, in Trångsund- Leader: Agata Hofbauer. Starts again VT18. Contact: agata.hofbauer@friluftsframjandet.se

 

Familjemulle i Segeltorp-  Ledare sökes! Startar eventuellt senare i vår. Kontakt: karin.norinder@friluftsframjandet.se

 

Strövarna Paradiset- Ledare: Fredrik Taberman och Hedda Bring. Anmälan öppnar senare pga tekniska problem! Kontakt: fredrik.taberman@friluftsframjandet.se.

 

Strövare i Skogås/Trångsund- Ledare: Malin Andersson och Alexander Korling.Kontakt: malin.andersson@friluftsframjandet.se.

 

Strövare i Skogås/Trångsund- Ledare: Anna Sohlman och Frida Hansson. Kontakt: anna.oijerholm@gmail.com.

 

Strövare i Segeltorp - Ledare: Kristina Eneroth och Lotta Göller. Kontakt: kristina.eneroth@gmail.com.

 

Frilufsargruppen Överlevarna- Ledare: Magnus Österblad och Fredrik Sjöholm. Kontakt: fredrik.sjoholm@stratsys.se.

 

Äventyr med Frilufsarna - Ledare: Hans och Eva Elinder. Kontakt: eva.elinder@gmail.com.

 

Frilufsaraktivitteter för undomar 14 år- Ledare: Susanna Hammarberg och Emma Karlsson. Kontakt: susanna.hammarberg1@gmail.com.

 

 

 

Eventuellt: Skrinna - barnskridskoskola i Segeltorpshallen. Ledare sökes! Kontakt: karin.norinder@friluftsframjandet.se


Öppna Skogsgläntan i Källbrinksskogen- Ledare: Emma Nikkanen har uppehåll under HT17. Startar eventuellt igen VT18. Fler ledare sökes! För aktuell info, se facebookgruppen "Öppna Skogsgläntan i Huddinge".

 

Familjemulle på vardagar för hemmaföräldrar i Segeltorp har uppehåll under VT18. Planerar att starta igen HT18- Ledare: Linda Lindh och vakans. Kontakt: linda@lalibertadloca.com.

Anmälan till vårens grupper öppnar 10 januari kl. 21.00. All anmälan till våra barnaktiviteter sker via Friluftsfrämjandet Huddinges hemsida! Gå in på Hitta äventyr på första sidan och anmäl ditt barn där. OBS, barnes behöver vara medlem i friluftsfrämjandet för att kunna anmälas. Medlemskap kostar 100 kr/år.

Hittar du ingen grupp som passar? Välkommen på inspirationsträff torsdag 22/2 kl. 19.30-20.30 på vårt kansli. Följ länken för att anmäla dig: https://www.friluftsframjandet.se/lat-aventyret-borja/hitta-aventyr/friluftskunskap/ledarskap/nyfiken-pa-att-bli-barnledare/, eller hör av dig till någon av grenledarna på lina.partti@friluftsframjandet.se eller karin.norinder@friluftsframjandet.se, så berättar vi mer om hur du kan starta en ny grupp. Vi vill gärna bli fler ledare så att fler barn kommer ut i naturen!

                        Grenledare för fria barngrupper: Karin Norinder och Lina Partti

                          Läs mer om vad vi gör i de olika barngrupperna  under sidan Barn