Årsmöte i Enköpings lokalavdelning
Onsdagen den 12 mars kl 18.30 kallas alla medlemmar till årsmöte i Främjarstugan för sedvanliga årsmötesförhandlingar. Lokalavdelningen bjuder medlemmarna på kaffe/te och semla.
Start: onsdag, 12 mar 2025 (kl 18:30)
Slut: onsdag, 12 mar 2025 (kl 20:30)
Årsmöteshandlingar kommer finnas tillgängliga på www.friluftsframjandet.se/enkoping , klicka på "kontakt och information" och sen "årsmöte", ca en vecka innan årsmötet.
Varje medlem i lokalavdelningen har rätt att lämna in förslag till årsmötet. Förslag till ärenden att behandla vid lokalavdelningens årsmöte avges skriftligt till lokalavdelningens styrelse senast två veckor före årsmötet.
Anmälan senast fredag 7 mars om man önskar få semla.
Mer info
Dela
Anmälan, tid & plats
Bli medlem
Bredsandsvägen 32, 749 48 Enköping, Sverige
Främjarstugan
Format: WG S84 decimal
Dela
3 goda skäl att bli medlem
Ta del av det roliga
Nyfiken på oss? Följ gärna med någon av våra 8500 ledare ut i naturen – för upplevelser, glädje och gemenskap. Varmt välkommen att bli medlem!
Bli medlem