Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Barngrupper som är igång

                  Grenledare för fria barngrupper: Karin Norinder och Lina Partti

Barngrupper i Huddinge HT17

Skogsknopp i Källbrinksskogen - Ledare: Lina Partti. Kontakt: lina.partti@friluftsframjandet.se.

Skogsknopp i Trångsund- Ledare: Iryna Kolesnyk. Uppehåll under HT17. Startar eventuellt senare under hösten. Kontakt: kvarnsjonsel@yandex.com.

 

Skogsknytte i Källbrinksskogen- Ledare: Elin Tafuri. elin.tafuri@outlook.com.

 

Skogsmulle i Källbrinksskogen - Ledare Karin Norinder och Evelina Fridell Lif. Kontakt: karin.norinder@friluftsframjandet.se.

 

Familjemulle i Segeltorp- Ledare: Fausta Blok. Kontakt: fausta.blok@friluftsframjandet.se.

Familjemulle på vardagar för hemmaföräldrar i Segeltorp- Ledare: Marie Nargell, Carolina Lundberg och Linda Lindh. Kontakt: marie.nargell@gmail.com.

 

Strövarna Paradiset- Ledare: Fredrik Taberman och Hedda Bring. Kontakt: fredrik.taberman@friluftsframjandet.se.

Strövare i Trångsund, två grupper- Ledare: Malin Andersson och Alexander Korling, Anna Sohlman och Frida Hansson. Kontakt: malin.andersson@friluftsframjandet.se.

Strövare i Segeltorp - Ledare: Kristina Eneroth och Lotta Göller. Kontakt: kristina.eneroth@gmail.com.

 

Frilufsargruppen Överlevarna- Ledare: Magnus Österblad och Fredrik Sjöholm. Kontakt: fredrik.sjoholm@stratsys.se.

Frilufsare, Långängen- Ledare: Susanna Hammarberg och Emma Karlsson. Kontakt: susanna.hammarberg1@gmail.com.

Frilufsare, Fullersta Kvarn - Ledare: Hans och Eva Elinder. Kontakt: eva.elinder@gmail.com.

 

Eventuellt: Skrinna - barnskridskoskola i Segeltorpshallen.


Öppna Skogsgläntan i Källbrinksskogen- Ledare: Emma Nikkanen har uppehåll under HT17.

Familjemulle in English, in Trångsund- Leader: Agata Hofbauer har uppehåll under HT17.

Anmälan till höstens grupper öppnar 15 augusti kl. 21.00. All anmälan till våra barnaktiviteter sker via Friluftsfrämjandet Huddinges hemsida! Gå in på Hitta äventyr på första sidan och anmäl ditt barn där. OBS, barnes behöver vara medlem i friluftsfrämjandet för att kunna anmälas. Medlemskap kostar 100 kr/år.

Hittar du ingen grupp som passar? Välkommen på inspirationsträff 5/9 kl. 18, eller hör av dig till någon av grenledarna pålina.partti@friluftsframjandet.se eller karin.norinder@friluftsframjandet.se, så berättar vi mer om hur du kan starta en ny grupp! Vi vill gärna bli fler ledare så att fler barn kommer ut i naturen!