Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Kontaktpersoner

Här hittar du kontaktuppgifter till oss på rikskontoret, välkommen att ta kontakt med oss om du har frågor eller funderingar.

Lars Lundström

Generalsekreterare

lars.lundstrom@friluftsframjandet.se

073-973 94 41

Anna Vikholm

Chef för verksamhet och utbildning. Verksamhetsfrågor generellt, kris och säkerhet, Friluftsakademin. Central kontakt till Studiefrämjandet.

anna.vikholm@friluftsframjandet.se

070-676 70 58

Lisa Larsson

Verksamhetsledare för Friluftsäventyr. Ansvarig för förskoleavtalen för Skogsmulle i förskolan.

lisa.larsson@friluftsframjandet.se

070-332 47 70

Carl Crafoord

Verksamhetsledare för kajak, långfärdsskridskor, MTB, ungdomsfrågor, geocaching.

carl.crafoord@friluftsframjandet.se

070-590 80 57

Urban Persson

Verksamhetsledare för alpint, telemark, snowboard, vinter- och sommarfjäll, vandring och klättring.

urban.persson@friluftsframjandet.se

070 620 12 43

Helena Graffman

Gruppledare Strategiska projekt

helena.graffman@friluftsframjandet.se

070-768 69 05

Åsa Barrén

Projektsamordnare/projektcontroller

asa.barren@friluftsframjandet.se

070-172 98 58

Ahmed Al-Breihi

Projektansvarig Naturparkour

ahmed.albreihi@friluftsframjandet.se

Lina Lagström

Projektansvarig Skogshjältarna

lina.lagstrom@friluftsframjandet.se

0721-47 67 87

Malin Bölander

Projektassistent & anläggnings processansvarig Naturparkour

malin.bolander@friluftsframjandet.se

Kerstin Andersson

Verksamhetschef för I Ur och Skur förskolefrågor och skolfrågor.

kerstin.andersson@iurochskur.se

08-449 22 72

Göran Andersson

Sakkunnig friluftsmiljö, folkhälsa och organisation.

goran.andersson@friluftsframjandet.se

073-98 05 200

Dag Pedersen

Administrativ chef

dag.pedersen@friluftsframjandet.se

070-617 11 65

AnnSofie Arvidsson

Redovisnings- och löneansvarig

AnnSofie.Arvidsson@friluftsframjandet.se

070-656 13 73

Cesar Chirino

Supportkoordinator och Teamleader Medlem

Cesar.Chirino@friluftsframjandet.se

08-447 44 52

Johan Ekroth

Kommunikationschef, kontakt för marknadsföring, samarbeten, press.

johan.ekroth@friluftsframjandet.se

073-788 74 82

Cajsa Rännar

Chefredaktör Magasin Friluftsliv, sociala medier.

cajsa.rannar@friluftsframjandet.se

070-306 25 28

Samuel Svensson

Digitalansvarig

samuel.svensson@friluftsframjandet.se

0739-96 26 79

Andreas Karlsson

E-handelsansvarig/Event- och utbildningskoordinator

andreas.karlsson@friluftsframjandet.se

070-519 10 09

Kajsa Ljungberg

Kommunikatör

kajsa.ljungberg@friluftsframjandet.se

0700-43 46 59

Kontaktvägar till övriga frågor